Pancerium na facebook

T35E1


Walki w Filipinach pokazały wyższość pochylonego pancerza pod względem odbijania pocisków. W tym czasie już prowadzono pracę nad niszczycielem T35 na bazie którego miał powstać nowy pojazd. Podstawowym założeniem było wykorzystanie pochylonego pancerza na całym kadłubie. Powstały trzy koncepcję pojazdu z których wytypowano pierwszy różniący się jedynie długością kadłuba. Później pojazd otrzymał nazwę niszczyciel czołgów T35E1. Różnił się on do T35 krótszym nadwoziem oraz pochylonym pancerzem po bokach kadłuba. Zastosowano analogiczną wieże z pół otwartym dachem.

Prototyp T35E1
Prototyp T35E1

Prototyp został skonstruowany w Fisher Tank Division w kwietniu 1942 roku. Testy w Aberdeen przeprowadzono razem z prototypem T35. Oba pojazdy były dosyć podobne z tą różnicą że T35E1 miał pochylone opancerzenie po bokach kadłuba. Podstawowym uzbrojeniem było działo 76 mm. Testy pokazały przewagę T35E1 nad T35 pod względem wytrzymałości kadłuba na ostrzał. Po pokazie obu prototypów 2 maja 1942 r. podjęto decyzje o standaryzacji T35E1 wprowadzając w jego konstrukcję kilka modyfikacji. Zmniejszenie wagi pojazdu po przez redukcje opancerzenia. Oraz zastosowanie wieży spawanej zamiast odlewanej. Stanowisko asystenta kierowcy zostało wyposażone we właz w którym był zamontowany peryskop. Na kadłubie zamontowano łączniki pancerza do montażu dodatkowego opancerzenia. W czerwcu 1942 r. rekomendowano standaryzację T35E1 jako niszczyciela czołgów M10.

Dane Techniczne
Napęd:
silnik benzynowy Wright (Continetal) R975
Trakcja:
gąsienicowa
Transmisja:
mechaniczna
Załoga:
5-osobowa
Radiostacja:
brak danych
Zapas paliwa:
brak danych
Opancerzenie
Typ:
stalowe płyty spawane
Przednia płyta:
do 51 mm
Boczne płyty:
25 mm
Tyłna płyta:
25 mm
Górna płyta:
brak danych
Dołna płyta:
brak danych
Wieża/nadbudowa:
do 51 mm
Osiągi
Prędkość max:
40 km/h
Zasięg max:
brak danych
Pokonywanie rowów:
brak danych
Pokonywanie ścian:
brak danych
Kąt podjazdu:
brak danych
Uzbrojenie
Podstawowe:
działo 76 mm T12
Dodatkowe:
brak danych
Wyamiary/masa
Dlugość:
brak danych
Szerokość:
brak danych
Wysokość:
brak danych
Masa:
brak danych
***Fatal error: Call to undefined function system_msg() in /home/boroti/ftp/pancerium/tmp/pancerium/index.php on line 415