Dlaczego wszyscy kochają pizzę?

Nieraz nie potrafią się jej oprzeć nawet te osoby, które na co dzień raczej zdrowo się odżywiają i próbują utrzymywać swoją wagę w ryzach. Każdego dopada czasem chandra lub po prostu gorszy nastrój. Każdy czasami ma takie dni, w których kompletnie traci chęć na gotowanie. A wtedy pizzeria DaVinci z Bydgoszczy przychodzi na ratunek i proponuje zmęczonym lub przepracowanym klientom typowe dania kuchni włoskiej. Dlaczego jednak aż tak bardzo nam one smakują? Czemu czasem nasza chęć zjedzenia pizzy jest silniejsza od marzeń o szczupłej sylwetce?

Nasza polska pizza jest zupełnie inna od tej włoskiej. Gdybyśmy spróbowali jej w samych Włoszech, mogłoby się okazać, że w takiej wersji kompletnie nam nie smakuje. Dlaczego? Ponieważ przede wszystkim jest znacznie mniej kaloryczna. Nie ma ogromnych ilości sera i wielu dodatków. A to właśnie wysokokaloryczne dania smakują nam najbardziej. Bardzo szybko zostają rozpoznane przed ośrodek naszego apetytu, błyskawicznie zaspokajają głód i od razu podnoszą poziom endorfin znajdujący się w naszym organizmie. Po zjedzeniu takiej pizzy czujemy się po prostu szczęśliwi – może trochę ociężali, ale wciąż szczęśliwi. Zwykle też smaczne jedzenie kojarzy nam się z przyjemnymi sytuacjami. Zamawiamy je do domu, gdy tylko wpadają do nas niezapowiedziani znajomymi. Raczymy się nim na różnego typu uroczystościach, które są dla nas niewątpliwą rozrywką. Niektórzy z nas po prostu nie wyobrażają sobie udanego przyjęcia urodzinowego bez pizzy. Kojarzymy ją z beztroskim czasem, wolnością i przyjemnością. Właśnie z tych powodów sięgamy po nią bardzo często.

Tak naprawdę jednak fala krytyki spadająca na pizzę nie ma większego uzasadnienia. Na pewno będzie ona znacznie lepszym wyborem od tłustego hamburgera zjedzonego w biegu w barze fast food czy nawet czekoladowego batonika, niekryjącego w sobie żadnych cenniejszych wartości odżywczych. O ile pizza bydgoszcz nie stanowi podstawy naszej diety, jedzmy ją bez żadnych oporów. Sprawiajmy sobie tą małą radość w ciągu dnia i po prostu cieszmy się jedzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *