Dokąd na pizzę w Łodzi?

Przyjechałeś do Łodzi? Nie wiesz gdzie się pożywić? Z łatwością znajdziesz miejsce, które cię usatysfakcjonuje i smakowo, i finansowo. Łódzkie restauracje dają ogromne możliwości konsumpcyjne, zarówno weganom, wegetarianom, jak i klasycznym mięsożercom. Nie brakuje tutaj restauracji ze zdrową żywnością. W centrum są dwa największe skupiska restauracyjno-sklepowe, to są Manufaktura i ulica Piotrkowska. Położone dość niedaleko od siebie, stwarzają możliwość odbycia całkiem przyjemnej wycieczki krajoznawczej. Na trasie znajduje się pałac Izraela Poznańskiego, który po remoncie, niemal już zakończonym, prezentuje się naprawdę okazale.

Wracając jednak do kwestii gdzie zjeść w Łodzi, nasuwa się na myśl kilka miejsc. Po pierwsze, w Manufakturze można znaleźć całą gamę restauracji, w których i dobrze zjemy, i posłuchamy ładnej muzyki. W jednej z knajpek na rynku na żywo grają rockowe zespoły. W innej lecą szanty i można poczuć morski klimat, co ciekawe, przekąszając włoskie potrawy. Wśród włoskich potraw niewątpliwie najpopularniejszą w Polsce jest pizza. Poszukując jej należy udać się na wspomnianą już ulicę Piotrkowską. Tam jest niejedna pizzeria w Łodzi, która oczaruje smakiem i aromatem serwowanych placków. Na długim deptaku znajduje się co najmniej kilka tego rodzaju lokali gastronomicznych, jest więc w czym wybierać. Dla tych, którzy wolą inną kuchnię niż włoska, znajdzie się tam także restauracja ormiańska, orientalna, a także typowo polskie jadło.

Pizza pizzy nierówna. W Łodzi znajdziesz każdy rodzaj. I te na cieniutkim jak papier cieście, i te na grubej bule. Każdy ma swój ulubiony rodzaj ciasta i szczęśliwie można wybrać dowolny, bez wartościowania, który jest lepszy. Wprawdzie mówi się, że to cienkie ciasto jest bliższe oryginału, pamiętać jednak trzeba, że jesteśmy w Polsce i w polskie gusta muszą trafiać tutejsze restauracje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *