Jak podawane są burgery w Warszawie?

Planując wycieczkę do stolicy trzeba liczyć się z tym, że po wielogodzinnym zwiedzaniu mocno zgłodniejemy. Najlepsze jedzenie znajdziemy na Starówce, wystarczy wcześniej zorientować się, które restauracje mają najlepsze opinie i tam możemy zarezerwować stolik. Rezerwacje konieczne są zwłaszcza, kiedy planujemy pobyt w Warszawie podczas weekendu. Do kulinarnego wyboru mamy wiele nietuzinkowych restauracji, niektóre z nich prowadzone są przez gwiazdy telewizji, w innych zasmakujemy kuchni orientalnej lub domowej. Jest w czym wybierać. Ostatnio bardzo popularna staje się kuchnia amerykańska, to dobra opcja dla osób, które mają ochotę na soczysty stek i grube frytki.

Do kuchni amerykańskiej podawane są wyśmienite sosy. Pyszne burgery to domena Stanów Zjednoczonych, ale znajdziemy je również w stolicy naszego kraju. Największą trudnością może okazać się trafienie na mięso dobrej jakości, dlatego warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się dobra burgerownia, która podaje jedynie sprawdzone i certyfikowane mięso. W burgerze nie powinno być konserwantów, wzmacniaczy smaku. Staranne wysmażone mięso z dodatkiem świeżych warzyw, chrupiącej bułki oraz domowej roboty sosów sprawi, że przeniesiemy się do centrum Chicago. Burgery w Warszawie podawane są w towarzystwie frytek oraz surówki, cena takiego dania waha się od kliku do kilkunastu złotych. Pamiętać należy, że im więcej zapłacimy, tym lepszej jakości posiłku możemy się spodziewać. Do amerykańskiego dania doskonale pasuje piwo pszeniczne lub american ale. Dobre piwa pochodzą zazwyczaj z browarów rzemieślniczych, kosztują nieco więcej niż przeciętne piwo, ale smakują naprawdę wspaniale.

W niektórych restauracjach podawane są jeszcze specjalne zakąski do piwa, które umilą czas w oczekiwaniu na wyśmienitego burgera. Dla dzieci przeważnie zamawia się mini-burgery z mięsem z kurczaka, danie podawane jest z łagodnymi sosami oraz z frytkami, które pieczone są w piekarniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *