Kuchnia włoska najlepszą kuchnią na świecie

Aromatyczna, syta i co najważniejsze – sprzyjająca zacieśnianiu więzów. Kuchnia włoska to kuchnia zapraszająca do dzielenia się z innymi. Rozpowszechniona na całym świecie i nic dziwnego – pozwala bowiem rozpieścić zmysły po każdym możliwym względem.

Dania włoskie idealnie nadają się na różnego rodzaju okazje: od spotkań rodzinnych, imprezy w grupie znajomych, po pełne romantyzmu randki. Wspólne wcinanie makaronu czy pizzy to już klasyka, ale jednocześnie jest to tylko mały skrawek tej przebogatej kuchni.

Kuchnia włoska we Włoszech różni się w zależności od regionu. Co ważne, mimo całej swojej różnorodności, dania włoskie są bardzo proste do przyrządzenia – najważniejszy składnik to oddanie i pasja kucharza. Łączy je bogactwo ziół, takich jak tymianek, bazylia, oregano, rozmaryn i inne. Każda szanująca się restauracja włoska zaopatrzona jest w wysokiej jakości parmezan, który nadaje charakteru wielu potrawom.

Kto nie słyszał nigdy o lasagne, pierożkach tortellini, czy przebogatej smakowo warzywnej zupy minestrone? Duża część dań włoskich nie może obejść się również bez pomidorów. Na południu Włoch bardzo popularne są natomiast owoce morza, w tym małże, ślimaki morskie czy kalmary.

Najważniejszy moment dnia na Półwyspie Apenińskim to kolacja. Nie jada się wiele na śniadanie czy lunch. Włosi nadrabiają właśnie podczas kolacji, która jest często prawdziwą ucztą. Nawyki te zakorzeniły się głęboko w tradycji, która we Włoszech jest pieszczotliwie pielęgnowana. W kuchni włoskiej liczy się każdy szczegół a dobra jakość składników to podstawa. Dania włoskie są zazwyczaj kolorowe, zachęcające do ucztowania samym wyglądem.

A co na deser, który jest nieodzownym elementem kolacji? Tutaj bezsprzecznie królują tiramisu oraz panna cotta, które serwuje niemal każda restauracja włoska Padella. Do deserów pija się zarówno kawę jak i oczywiście wino, które jest nieodłącznym elementem większości italijskich posiłków.

Podobnie jak w kuchni polskiej, Włosi cenią sobie pieczywo, które jest dodatkiem niemal do wszystkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *