Pizzeria w Warszawie

Pizza to najsłynniejsze danie włoskiej kuchni. Oprócz niej znane są również: spaghetti, lasagna, risotto, ravioli, cannelloni i zupa minestrone, a z deserów: panna cotta i tiramisu. Jednak to, co pierwsze zazwyczaj przychodzi do głowy to właśnie pizza. Wstydem byłoby odwiedzenie Włoch i niezjedzenie jej. Pizzerie to jedne z najbardziej popularnych restauracji, znajdują się praktycznie w każdym mieście. Czasami jest to typowa włoska restauracja, a czasami tzw. sieciówka.

Tę potrawę można też zjeść w domu. I tu mamy kilka możliwości. Jeśli nie jest nam znany żaden przepis na pizzę, możemy kupić taką gotową mrożoną i włożyć ją potem do piekarnika. Inną opcją jest zamówienie jej telefonicznie z dostawą do domu. W każdym większym mieście powinna być taka możliwość. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, kiedy mamy w domu jakąś imprezę i chcemy czymś nakarmić gości.

Jeśli mieszkamy w Warszawie, to wybór pizzerii jest bardzo duży. Na pewno zjemy dobrą pizzę w Ursusie, jednej z dzielnic stolicy. Jest tam kilka fajnych lokali. Mają tam dobre jedzenie i miłą obsługę, Mimo tego, że Ursus nie jest jedną z najpopularniejszych dzielnic miasta, trzeba przyznać, że wybór restauracji w Ursusie jest dość duży. W zasadzie cała dzielnica się rozbudowuje i stale powiększa swoją ofertę. Powstają coraz to nowe osiedla mieszkaniowe, lokale gastronomiczne, markety. Kto wie, może kiedyś Ursus stanie się tak modny, jak np. Wilanów? Władze dzielnicy starają się w każdym razie przyciągać młodych ludzi.

Jeśli będziesz gdzieś w okolicach stolicy, zjedz pizzę w Warszawie. Jak już było powiedziane, wybór restauracji jest ogromny. Każdy amator tej włoskiej potrawy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo, jedni wolą na cienkim cieśnie, inni na grubym. Są fani pizzy hawajskiej oraz tacy, którzy za żadne skarby jej nie tkną, Niektórzy akceptują jedynie tradycyjną pizzę z włoskiej restauracji, inni natomiast kochają taką ze znanych sieciówek. Co kto lubi. Warszawa zapewnia duży wybór lokali, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *