Posmakuj kuchni wegetariańskiej

W Polsce regularnie wrasta świadomość ludzi na temat zdrowego odżywiania. Unikamy różnego rodzaju tłuszczów nasyconych, tłuszczy rafinowanych czy też różnorodnych wzmacniaczy smaku oraz innych elementów diety, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wraz z tym rośnie znajomość specyficznych diet jak dieta wegetariańska oraz dieta wegańska. Mimo to dwa pojęcia są wciąż z sobą mylone.

Czym więc różni się kuchnia wegetariańska od kuchni wegańskiej? Obydwie z diet wykluczają możliwość spożywania mięsa i nie ma znaczenia czy jest to wybór dokonany ze względu na zdrowie, upodobania smakowe czy też z powodów ideologicznych.

W przypadku osób, u których zastosowanie ma kuchnia wegańska nie używamy żądnych produktów zwierzęcych. Weganin nie spożyje jajek, mleka, jedzenia przygotowanego na smalcu itp. Należy zwrócić uwagę, że przekłada się to również na produkty przetworzone. Dlatego produkty jak majonez, jogurty czy sery również nie będą przez weganina zjadane.

Kuchnia wegetariańska zezwala na stosowanie tego typu produktów, choć co warte podkreślenia wegetarianie, szczególnie osoby, dla których kuchnia wegetariańska jest wyborem ideologicznym, zwracają baczną uwagę na pochodzenie tychże produktów. Przede wszystkim czy pochodzą one z hodowli ekologicznych oraz, czy będące tam zwierzęta są odpowiednio traktowane.

Warto również dodać, że ryba również jest pokarmem mięsnym. Chociaż dla większości osób jest to oczywiste, to w Polsce wciąż zdarzają się sytuacje, gdy hotel lub restauracja, podając dania wegańskie, lub wegetariańskie serwuje potrawy rybne. Chociaż jest to absurdalne, to również realne.

Jeżeli chcemy spróbować jak smakują dania wegańskie od zdrowozmiksowani.pl lub dania wegetariańskie warto udać się na obiad to restauracji w Rzeszowie. Chociaż w naszym mieście kuchnia wegetariańska/wegańska nie jest wciąż tak popularna, jak w Krakowie, Warszawie czy Wrocławiu to możemy znaleźć kilka świetnych restauracji, w których serwowane potrawy zaspokoją najbardziej wymagające osoby. Udanie się na obiad do restauracji w Rzeszowie z takimi daniami może być świetnym doświadczeniem, nawet jeżeli nie jesteśmy na diecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *