Z czym jeść pizzę?

Pizza należy do najczęściej spożywanych przysmaków w porze obiadowej. Pizzę można przyrządzić w domu, można ją kupić w formie mrożonej pizzy w sklepie, można ją zjeść w pizzerii np. w Nowej Hucie w Krakowie, a można także zamówić ją z dowozem do domu. Trzeba dowiedzieć się jaka pizzeria znajduje się nieopodal nas. Pizzerie starają się ze sobą rywalizować ceną, ofertą i jakością. Pizzerie, które mają bogate menu, przyciągną większą ilość osób o całkiem zróżnicowanym podniebieniu.

Każda pizza musi zawierać tak podstawowe składniki, jak sos pomidorowy, ser mozzarella oraz oregano, a także ciasto. Niektóre pizzerie z jedzeniem na wynos w Krakowie oferują ciasto grube, które jest zaletą dla tych, którzy nie lubią pizzy podatnej na rozpadanie się w dłoniach, inni jednak wybiorą pizzę na cienkim cieście, bo dzięki temu mają możliwość poczuć składniki w większym stopniu, a także mają pewność, że nie będą musieli zostawić ciasta niezjedzonego. Wśród popularnych składników są także pieczarki, szynka, ananas, cebula, papryka, salami i kurczak. Innymi ważnymi składnikami są także owoce morza – najczęściej są to krewetki, kalmary, małże, czasem także ośmiornice.

Popularnymi składnikami są też ryby, np. tuńczyk i sardynki. Jest też pizza owocowa – takie składniki jak ananas, kukurydza, banan, czy brzoskwinia również są obecne na niejednej pizzy. Do innych popularnych składników należą też ostre papryki – chili i jalapeno. Zdarza się, że trafimy też na pizzę z ogórkiem konserwowym, porem, jajkiem, pomidorami, czy rukolą, czy szpinakiem. Warto także dobrać odpowiedni sos – są teraz różne opcje wedle uznania. Możemy znaleźć taki łagodniejszy, a także taki, który jest ostrzejszy. Coraz częściej ketchup jest zastępowany sosem czosnkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *